E-HURT PORTAL


Dobierz olej LOTOS

Naftochem

Naftochem

Rzetelna firma

NADTLENKI

Niepożądane związki chemiczne, organiczne i nieorganiczne, sprzyjające tworzeniu się żywic w wyniku procesu utleniania oraz polimeryzacji.

NAFTA

Jest to określenie benzyny surowej z zakresem wrzenia od ca. 30°C do 150°C. Jej jakość jest zróżnicowana w zależności od pochodzenia ropy naftowej.

NAFTA

Frakcja węglowodorów z ropy naftowej, o zakresie temperatur wrzenia od 130 do 280° C, grupa klasyfikacyjna zagrożenia pożarowego A II lub A III w zależności od frakcji. Zakres zastosowań; jako nafta świetlna, opałowa, rozpuszczalnik: DIN 51 636.

NAFTA Z WOSKIEM

Wcześniej środek czyszczący do części maszynowych – dzisiaj zastąpiły go nowoczesne środki czyszczące pozbawione lub z małą zawartością organicznych substancji lotnych (VOC).

NAFTENY

Stare określenie nasyconych pierścieniowych węglowodorów, nazywanych także cykloparafinami lub cykloalkanami, najczęściej 5 wzgl. 6 atomów węglowodoru w pierścieniu (rzadziej 7 i 8).

NAGAR OLEJOWY

Twarde pozostałości węgla lub pozostałości w formie koksu w cylindrze i rowkach pierścienia tłokowego silników spalinowych itp. Pojawiają się w olejach obiegowych w procesie starzenia i w wyniku przedostania się do nich zanieczyszczeń oraz w wyniku obciążeń termicznych.

NLGI

National Lubricating Grease Institute.
1 AdBlue® jest zarejestrowanym znakiem towarowym na rzecz Verband der Automobilindustrie e.V. (VDA)

Wszystkie prawa zastrzeżone G.D. TRADE Sp. z o.o.
Projekt i wykonanie BlueNetwork